Güncel Haberler

Ataşehir’de tamirhanede korkutan yangın!

Ataşehir Barbaros Mahallesi Millet Caddesi üzerinde 4 katlı bir binanın bodrum katında bulunan tamirhanede saat 11.00 sıralarında yangın çıktı. İddiaya göre iş yerinde çalışanların kaynak yapması sırasında çıkan yangın, kısa sürede büyüdü.

Alevler binanın üst katlarına da sıçradı. Bina sakinleri tahliye edilirken, çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine müdahale ederek, uzun süren müdahale sayesinde yangını söndürdü.

Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, yangın nedeniyle binada ve atölyede hasar oluştu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından dumandan etkilenen 2 kişiye ilk müdahale yapıldı. Yangının çıktığı binada oğlu yaşayan kadın gözyaşlarını tutamadı.

3 DAİRE OLDUĞU GİBİ BİTMİŞ VE KÜL OLDU”

Binanın bir sakini “Altta demir işleri vardı. Kaportacıydı. Arkadaşımızın eviydi. Kaynak yaparken kaynak yangını en ince tenekelerin olduğu yere kadar sıçradı. Daha sonra tüm binayı sardı. Orada da yaşlı bir bayandı, evden çıkardık. 4 katlı bu bina zemin dahil 5 katlı. 3 “Apartman bu haliyle bitmiş, kül olmuş” dedi.

Bir başka görgü tanığı ise şunları söyledi: “Burası oto tamirhanesi. Alt katta havya yapıyorlardı. Biraz tinerle birleşince birden yangın çıktı. Müdahale edemedik. Alevler yükseldi, itfaiyeyi aradık ama yoktu yapacak bir şey yoktu.” Üst katta birileri vardı, can kaybı yok sanırım, 3-4 daire zarar görmüş sanırım. dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş