Güncel Haberler

İyi Parti’de yerel seçim çalışmaları sürüyor

Buon Partisi’nin yerel “ittifaksız” seçim hazırlıkları devam ediyor. Belediye başkan adaylarının seçimi devam ediyor.

Bugüne kadar 4 büyükşehir belediyesinin adayları kamuoyunun bilgisine sunuldu. İyi Parti’nin eleştirel oklarını hedef aldığı İstanbul ve Ankara’da adaylar henüz bilinmiyor.

Parti Genel Başkanı İyi Akşener, isim vermeden Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın belediye faaliyetlerini eleştirdi. Yerel seçimlerde eski ortağı CHP ile yarışan İyi Parti’nin Ankara ve İstanbul’da kimi aday göstereceği merak konusu.


Personel seçim bölgelerinde saha çalışması yürütecek

Öte yandan İyi Parti milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı Konseyi ve Genel İdare Kurulu üyeleri de seçim bölgelerine gitmeye başlayacak.

Kişisel; Komşu illerin kategorilere ayrılmasıyla oluşturulan 10 seçim bölgesinde gruplar halinde dağıtılacak. Saha çalışmalarına parti üst yönetiminin belirlediği 20 bölge koordinatörü de katılacak.


Kuruluşlar ziyaret edilecek

İyi Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Örgütsel ziyaretlerde heyet, ittifaksız seçim kararının neden alındığını açıklayacak. CHP’den ayrılmanın nedenleri açıklanacak.

Ziyaretler sırasında yerel tüccarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla da tanışacaksınız.

İyi Parti’nin üst düzey liderleri yerel seçim hazırlıkları kapsamında kampa girmeye hazırlanıyor. İstişare kampı 13 ve 14 Ocak’ta Antalya’da gerçekleştirilecek.

Kampa Genel İdare Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Konseyi, Merkezi Disiplin Komisyonu üyeleri, milletvekilleri ve il başkanları katılacak.

Heyet, yerel seçim hazırlıkları konusunda Başkan Meral Akşener’e tavsiyelerde bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş