Güncel Haberler

En iyi şekilde oyunumuzu ortaya koymak ve galibiyetlere devam etmek istiyoruzFenerbahçe

Miguel Crespo, Fenerbahçe televizyonunda yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programında konuştu.
Şampiyonluğa verilen milli tatili en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirten Crespo, kendilerini zorlu bir maçın beklediğinin ancak tıpkı Fenerbahçe gibi kendilerinin de her zaman kazanmak için sahada olacaklarının altını çizdi. Takım oyuncularının kalitesi ve tecrübesinin tüm takımın performansını doğrudan etkilediğini belirten Portekizli futbolcu, taraftarlara şampiyonluk mesajı da gönderdi.

“EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ”

Milli devre arasında devam eden şampiyonluk hazırlık sürecine ve aradan sonra takımı bekleyen yoğun maç trafiğine değinen Miguel Crespo, şöyle konuştu: “Oynaması zor maçlar olacağımızı çok iyi biliyoruz ve bu maçları iyi bir şekilde oynayacağız. “Sorumluluklarımızın bilincinde olduğumuz için çok çalıştığımıza inanıyorum. Dolayısıyla oynadığımız maçları kazanmak için çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz” dedi.

“MİLLİ aradan sonra geri dönmek, oyunumuzu en iyi şekilde sunmak ve galibiyetlerle devam etmek istiyoruz”

Kazanmayı alışkanlık haline getirmiş bir takım olarak milli aradan sonra yine en iyi oyununu oynayarak galibiyet serisine devam edeceğini vurgulayan Crespo, şöyle konuştu: “Sezona iyi başladığımızı düşünüyorum, o günden bu yana üst üste maçlar kazanmıştık. “Başlangıç. Ama futbolda böyle şeyler olabiliyor, maçları bile kaybedebiliyorsunuz. Elbette biz Fenerbahce’yiz ve amacımız, arzumuz oynadığımız her maçı kazanmaktır. Oynadığımız her maçı kazanmak istiyoruz. “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Rakiplerimiz bize karşı oynarken onlar da ellerinden gelenin en iyisini göstermeye çalışıyorlar ve rakiplerimize zorluk çıkarabiliyorlar. Çünkü onlar da kazanmak istiyor.” Ama milli tatilden sonra geri dönmek istiyoruz. En iyi oyunumuzu gösterin ve kazanmaya devam edin. F.Bahçe’nin hak ettiği şey budur” dedi.

“SONRAKİ MAÇA HAZIR OLMAK İÇİN FİZİĞİNİZİ DAHA İYİ BİR NOKTAYA KOYMANIZ VE İYİ DİNLENMENİZ GEREKİR”

Yoğun maç trafiğinde fiziksel olarak en iyi seviyeye ulaşıp o seviyede mücadele etmenin kendisi için önemli olduğunu belirten Portekizli futbolcu, şöyle konuştu: “Kısa sürede çok maç oynamak size sorumluluklar kazandırır. Fiziksel ve zihinsel olarak sürekli kendinizi hazırlamanız gerekir. Elbette bu süre kısadır.Kısa sürede maç oynama durumu biraz karmaşıktır ve bazı zorluklar yaratır.Çünkü bu süreçte vücudunuzu daha iyi bir noktaya getirmeniz ve iyi dinlenmeniz gerekiyor. Bir sonraki maça hazır olmak için. Dediğiniz gibi 3 günde bir maç yapıyoruz ve dolayısıyla bu kısa sürede maç yaptığınızda dinlenmeniz de çok önemli. Takım arkadaşlarım ve ben buna çok dikkat ediyoruz “İyi antrenman yapıyoruz. Bu kısa sürede yapmamız gerekeni yapmayı hedefleyelim. Dinlenmek ve vücudunuzu toparlamak çok ama çok önemli. Bundan sonraki maçlar için de “Biz böyle hazırlanıyoruz” dedi.

“KOLEKTİF MEDYADA KALİTELİ OYUNCULARLA OYNAMAK SAHADA DAHA İYİ ÇALIŞMALARINIZI SAĞLAR”

Miguel Crespo, kadrodaki kaliteli ve tecrübeli oyuncuların bu sezon takıma olumlu etkisi hakkında şunları söyledi:

“Bu yıl burada üçüncü sezonum ve çok iyi oyuncularla çalışıyoruz. Sadece bu yıl farklılıklar olduğunu söyleyebilirim. Çok tecrübeli, çok yetenekli, kaliteli ve tanınmış oyuncularımız var, buna hiç şüphe yok! Bu oyuncuların varlığı da takımımızın yeteneklerini artıran bir unsur. “Sadece bireysel anlamda değil, bu konuya bireysel olarak bakmamıza da gerek yok çünkü onların takımı nasıl etkilediği ve nasıl yardımcı olduğu çok ama çok önemli. Benim için önemli Yani kolektif anlamda kaliteli oyuncularla oynamak, sahada daha iyi performans göstermenizi sağlıyor.”

“AMACIM, İSTEĞİM HER ZAMAN FENERBAHÇE’YE VE TAKIMIMA YARDIMCI OLMAK”

Performansı sorulduğunda Crespo şunları söyledi: “Bir futbolcunun daha fazla zamanı olduğunda ve daha fazla oynadığında kendine çok güveniyor. Bu anlamda koçumuz bana sahada olma fırsatını veriyor. Bundan dolayı ve tabii ki burada olduğum için mutluyum. takımıma yardımcı olabilirim. Şu anda “Mevcut yeteneklerimi aşabileceğimi düşünüyorum. Daha fazlasını verebileceğimi düşünüyorum. Amacım, arzum her zaman F.Bahçe’ye ve takımıma yardımcı olmaktır. Bunu tüm kalbimle yapmaya çalışıyorum” diye yanıtladı.

“TÜRKİYE’YE GELMEMİŞ OLANLAR BU YERİN NE OLDUĞUNU ANLAMAYABİLİR VE BİLMEYEBİLİR”

Üç sezondur Türkiye’de yaşayan yabancı bir futbolcu olarak Türkiye ve İstanbul hakkındaki düşüncelerini paylaşan Miguel, şunları söyledi: “Türkiye hakkında şunu söyleyebilirim: Türkiye beni çok şaşırttı çünkü buraya gelmeden önceki düşüncelerim şimdiki düşüncelerimden çok farklı. İstanbul gerçekten çok kaliteli bir futbolcu.” Türkiye çok güzel bir ülke. İnsanların yaklaşımı çok nazik. Türkiye’ye gitmeyenler buranın nasıl bir yer olduğunu anlamayabilir, bilmeyebilir. Buranın beni bu kadar şaşırtacağını beklemiyordum. Türkiye’ye karşı çok olumlu hislerim var. İşte 3 yılım geçti ve bu 3 yılın güzel geçtiğini söyleyebilirim. Aynı şekilde eşim de burada olmaktan çok mutlu. Şahsen ben evde vakit geçirmeyi daha çok seviyorum ama zaman zaman restoranlara, gezilecek yerlere gidiyoruz. Dışarı çıktığımızda insanlar bize çok iyi davranıyorlar. Ama dediğim gibi. “Biz ev insanıyız, evde vakit geçirmeyi seviyoruz. Tabii dışarıda da güzel vakit geçiriyoruz” dedi.

“TAKIM OLARAK ŞAMPİYONLUĞU KAZANMAK İÇİN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

Taraftarlara gönderdiği mesajda şampiyonluğa duyduğu güveni dile getiren Crespo, “Taraftarlarımıza şunu söylemek istiyorum: Şampiyon olacağız. Buna gerçekten inanıyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Hiçbir taraftarımızın bunu yapmaması lazım” dedi. Bu konuda birçok şüphemiz var. Buna çok inanıyoruz. Bu süreçte oynayacağımız maçlarda taraftarlarımızın göstereceği desteğe elbette çok müteşekkiriz.” “Buna çok ihtiyacımız var. Takım olarak şampiyonluğu kazanmak için her şeyi yapacağız. Onların desteğiyle sezon sonunda bunu başaracağımızı umuyorum” diye sözlerini tamamladı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Beşiktaş, Samsunspor maçının hazırlıklarına devam ettiBeşiktaş, Samsunspor maçının hazırlıklarına devam etti
Kulüp başkanı arabasına 33 kurşun sıkıldıktan sonra hayatını kaybetti!Kulüp başkanı arabasına 33 kurşun sıkıldıktan sonra hayatını kaybetti!
Volkan Demirel'in Hatayspor'un kalesine attığı gol, o anlar sosyal medyada gündem oldu.Volkan Demirel’in Hatayspor’un kalesine attığı gol, o anlar sosyal medyada gündem oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş