Güncel Haberler

Ayhan Bora Kaplan dosyasına İYİ Partili eski başkanın ismi de girdi

Ayhan Bora Kaplan’ın suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanmasının ardından Kaplan ve adamlarının mağduru olduğunu iddia eden çok sayıda kişi polise ve savcılığa başvurarak şikayette bulundu.

Bu kişilerden biri de madencilik sektöründe girişimci olduğunu iddia eden Ünal T.’ydi. Polise giderek Kaplan ve adamları olduğunu iddia ettiği iki kişiden şikayetçi olan Ünal T, karşılaştığı yargılamayla ilgili detaylı bilgi verdi.

T24 haberine göre Ünal T, aracının sürekli arızalanması nedeniyle bir arkadaşından araç kiralama konusunda yardım istediğini, arkadaşının kendisine Akif Sarper Önder’in telefon numarasını verdiğini, bu şekilde Önder ile tanıştığını söyledi. birkaç kez araba kiraladı. Bir süre sonra kızı adına kayıtlı bir aracı Önder’e, bir diğer aracı da Önder’in ortağı Tolga Sivri isimli kişiye sattığını, daha sonra iki isim altında ticari işlemler yaptığını belirten Ünal T, bu süreçte insanlarla ilişkiler geliştirdiğini belirtti. ve ofislerine gitmeye başladım.

‘ACİL PARAYA İHTİYACIM OLDUĞUNDAN TEKLİFİ KABUL ETTİM’

Ünal T, bir süre sonra şirketinin kira ödeme tarihinin yaklaştığını ancak ödeyecek parası olmadığı için Sarper Önder’i arayıp kredi istediğini söyledi. “Sarper parası olmadığını ama ortağı Tolga Sivri’nin yardım edebileceğini söyledi. Ben de bana yardım etmeyi kabul ederse birlikte ofisime gelin dedim. İkisi de birlikte ofisime geldiler. 170 bin paraya ihtiyacım olduğunu söyledim. Tolga Sivri, öncelikle bu parayı bana aylık yüzde 7 faizle verebileceğini ancak aynı zamanda teminat olarak bir daire istediğini belirterek, “Paraya acil ihtiyacım olduğu için teklifi kabul ettim” dedi.

DAİREYİ GÜVENLİK OLARAK GÖRDÜ

Ünal T., babasından miras kalan daireyi teminat olarak Sivri’ye devrettiğini, ardından taksitle aldığı paranın faizini ödemeye başladığını belirterek, “Üçüncü ayın taksitini ödeme günü geldiğinde hastalığım nedeniyle hastanedeydim. Tolga Sivri’yi aradım, hastanede olduğumu, çıkışta ödemeyi yapacağımı söyledim. Ancak Sivri ‘Ödemelerde sıkıntı yaşatıyorsunuz’ diyerek telefonu yüzüme kapattı.”

‘EVİ BOŞALTTILAR’

Ünal T., bu görüşmenin ardından Sarper Önder’i arayarak kalan borcunu ödeyip evinin tapusunu geri almak istediğini söylediğini belirtti. “Tolga Sivri ile görüşen Sarper, bana Tolga’nın 250 bin lira daha istediğini, aksi takdirde evi vermeyeceğini söyledi. Ben de kabul etmedim. Birkaç ay sonra Tolga istediği 250 bin lirayı alamayınca, 170 bin liranın faizini ödeyip tahliye davası açarak evi boşalttırdı.”Rehin verdiğim ev en son Tolga Sivri adına kayıtlıydı ama daha önce satıp satmadığını bilmiyorum” dedi.

İKİSİNDEN ŞİKAYET ETTİ

Ünal T., açıklamasında şunları söyledi:

“Anlattığım olaylar sırasında Sarper Önder ve Tolga Sivri ile birçok kez karşılaştık. Bu toplantılarda Ayhan Bora Kaplan ismini defalarca duydum. Tolga Sivri, bu kişiyle iş yaptığını, ofislerine gidip geldiğini, emniyette ve özellikle teşkilat şubesinde herhangi bir sıkıntı anında her işi yapabilecek kapasitede çok sayıda adamlarının bulunduğunu söyledi. ve arkasında Ayhan Bora Kaplan’ın olduğunu söyledi. Tolga’nın Ayhan Bora Kaplan’ın adamı olduğunu böyle anladım. O zamana kadar Ayhan Bora Kaplan isimli kişiyi tanımıyordum ancak mahallede ve internette yaptığım araştırmalar sonucunda bu şahsın çok sayıda erkeğinin olduğunu, silahlı fotoğraflarının olduğunu ve mafya davranış yapısına sahip olduğunu öğrendiğimde, Bu insanlardan korkuyordum ve bana zarar verebileceklerini düşünerek suç duyurusunda bulunamıyordum. Bahsettiği kazaya konu evimin şu anki değeri 5 milyon lira civarında. “Ayhan Bora Kaplan’ın adamları olduğunu düşündüğüm ve birlikte hareket ederek bana borç veren Tolga Sivri ve Sarper Önder isimli kişilerden şikayetçiyim.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş